Deklaracja dostępności
Urząd Miasta Radzionków zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony eboi.radzionkow.pl.
- Data publikacji strony internetowej: 26 luty 2010 r.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 24 marzec 2025 r.
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji: 30 marzec 2020 r.
- Data ostatniego przeglądu deklaracji: 25 marzec 2025 r.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Skróty klawiszowe
- Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
- Na stronie można poruszać się także za pomocą klawiatury poprze użycie klawisza tabulacji (Tab).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić doReferat ds. Informatyki — mailowo informatyk@radzionkow.pl lub telefonicznie 323887132.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie, podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki, poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Opis aplikacji mobilnych:
Miasto Radzionków
Aplikacja Mobilna Miasta Radzionków
Dostępność architektoniczna
ul. Męczenników Oświęcimia 42, ul. Męczenników Oświęcimia 43, ul. Kużaja 17 i ul. Kużaja 19.
Komórki organizacyjne Urzędu Miasta Radzionków mieszczą się w czterech lokalizacjach: budynek główny Urzędu Miasta przy ul. Męczenników Oświęcimia 42, budynek przy ul. Męczenników Oświęcimia 43, budynki przy ul. Kużaja 17 i ul. Kużaja 19.
Budynek główny Urzędu Miasta Radzionków przy ul. Męczenników Oświęcimia 42 jest obiektem, który posiada bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się po nim osobom niepełnosprawnym. W budynku tym znajdują się następujące Wydziały oraz Referaty Urzędu Miasta Radzionków:
Parter
Referat Podatków i Opłat Lokalnych, w tym kasa, Referat Księgowości i Budżetu Miasta, Urząd Stanu Cywilnego, Referat Spraw Obywatelskich, Wydział Organizacyjny, w tym Biuro Obsługi Klienta.I piętro
Sekretarz Miasta, Skarbnik Miasta, Sala sesyjna, w której odbywają się obrady Rady Miasta Radzionków, Wydział Organizacyjny, w tym Sekretariat Burmistrza Miasta i Zastępcy Burmistrza Miasta, Referat Gospodarki Nieruchomościami, Radca Prawny.II piętro
Wydział Organizacyjny, w tym Biuro Rady Miasta, Referat ds. Informatyki, Referat Zagospodarowania Przestrzennego, Wydział Gospodarki Miejskiej i Inwestycji, Referat ds. Funduszy Zewnętrznych i Zamówień Publicznych, Referat Kadr i Płac, Referat Promocji Miasta i Aktywności Społecznej/Pełnomocnik ds. Współpracy Miasta Radzionków z Organizacjami Pozarządowymi, Referat Administracyjny.Na tyłach budynku znajdują się pomieszczenia Referatu Inwestycji, Remontów i Zarządzania Drogami. Przed wejściem do budynku od strony ul. Męczenników Oświęcimia znajduje się dzwonek w celu przywołania pracownika Urzędu Miasta Radzionków – Biura Obsługi Klienta, który będzie asystował osobie niepełnosprawnej w załatwieniu sprawy urzędowej. Zapewniony jest również wstęp do budynku osobie korzystającej z psa asystującego. Osoba niepełnosprawna może skorzystać z przeznaczonego dla niej miejsca parkingowego znajdującego się przed Urzędem Miasta Radzionków od ul. Męczenników Oświęcimia.
W budynku przy ul. Męczenników Oświęcimia 43 mieści się:
Komenda Straży Miejskiej.Budynek przy ul. Męczenników Oświęcimia 43 jest obiektem, który posiada bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się po nim osobom niepełnosprawnym. W budynku przy ul. Kużaja 19, który należy do Ośrodka Pomocy Społecznej w Radzionkowie, znajdują się:
Samodzielne stanowisko ds. Kontroli i Nadzoru Właścicielskiego, Samodzielne stanowisko ds. Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej/Pełnomocnik ds. Ochrony Informacji Niejawnych.Budynek przy ul. Kużaja 19 jest obiektem, który posiada bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się po nim osobom niepełnosprawnym.
W budynku przy ul. Kużaja 17, który należy do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radzionkowie Sp. z o.o., na parterze znajdują się:
część Wydziału Ekologii to jest Referat Gospodarowania Odpadami i Spraw Wodno-Ściekowych, Referat ds. Gospodarki Lokalowej.Jest to obiekt umożliwiający bezproblemowy wjazd wózkiem inwalidzkim, na poziomie parteru. Wejście do budynku znajduje się od strony parkingu. Hol oraz korytarze są przestronne i pozwalają na swobodne przemieszczanie się na wózku inwalidzkim. Na parterze tego budynku znajduje się również toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Osoba niepełnosprawna może skorzystać z przeznaczonego dla niej miejsca parkingowego. Zapewniony jest również wstęp do budynku osobie korzystającej z psa asystującego.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Opis dostępności komunikacyjnej:
Na mocy ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się osoba doświadczająca trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się zwana dalej "osobą uprawnioną" ma prawo do:
- załatwienia sprawy przy pomocy osoby przybranej;
- Prawnym rozwiązaniem wprowadzonym przez ustawę o języku migowym i innych środkach komunikowania się jest możliwość reprezentowania osoby uprawnionej przez osobę przybraną. Może nią być każda osoba fizyczna, która ukończyła 16 rok życia i została wybrana przez osobę uprawnioną. Zadaniem osoby przybranej ma być pomoc w załatwieniu spraw w organach administracji publicznej. Osoba przybrana nie jest zobowiązana do przedstawienia dokumentów potwierdzających znajomość PJM (polski język migowy), SJM (system językowo-migowy) ani SKOGN (sposób komunikowania się osób głuchoniewidomych). Z pomocy osoby przybranej osoba uprawniona nie może skorzystać wyłącznie w sytuacji, gdy wnioskowane dane są prawnie chronione ze względu na ochronę informacji niejawnych, a dostęp do nich przysługuje wyłącznie osobie uprawnionej.
- kontaktu z urzędem za pośrednictwem narzędzi współczesnej komunikacji, w szczególności poprzez:
- korzystanie z poczty elektronicznej - um@radzionkow.pl,
- korzystanie z platformy ePUAP - www.epuap.gov.pl,
- przesyłanie faksów 32 289-07-20.
- polskiego języka migowego (PJM),
- systemu językowo - migowego (SJM),
- sposobu komunikowania się osób głuchoniewidomych (SKOGN).
Informacja dla osób niedowidzących
Dla osób słabo widzących przeznaczona jest wersja tekstowa oraz wersja o zwiększonym kontraście. Możliwa jest też zmiana wielkości czcionki na stronie (przyciski funkcyjne w prawym górnym rogu). Istnieje możliwość odsłuchania zamieszczonych informacji na stronie korzystając z przeglądarki Microsoft Edge lub czytników ekranowych.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Joanna Dejas - pracownik Urzędu Stanu Cywilnego tel. 32 388-71-54.
- Zuzanna Będkowska - pracownik Wydziału Organizacyjnego tel. 32 388-71-35.
Osoba uprawniona powinna zgłosić chęć skorzystania z usług tłumacza albo przeszkolonego pracownika co najmniej na trzy dni robocze przed zdarzeniem z wyłączeniem sytuacji nagłych. Chęć skorzystania z usługi należy zgłosić w formie pisemnej. Świadczenie jest bezpłatne dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, która zgłosi chęć skorzystania z tłumacza języka migowego.